Wydaliśmy już ponad 200 tytułów
- przejrzyj ofertę

Opinie o nas

Przedstawiamy Państwu referencje i opinie naszych Autorów o nas

Autorzy publikujący swoje książki i ebooki w naszym wydawnictwie to informacja z pierwszej ręki. Gwarantujemy, iż opinie te umieszczamy w całości, bez modyfikacji i ingerencji z naszej strony w ich treść – innymi słowy czytacie Państwo to, co nasi Autorzy naprawdę o nas myślą. I co najważniejsze – nie wybieramy tylko pozytywnych opinii – publikujemy wszystkie, jakie otrzymujemy od naszych Autorów – już po wydaniu ich książek !!!

Poniższą listę będziemy aktualizować w miarę otrzymywania kolejnych opinii i referencji.


Ryszard Krupiński (autor i wydawca)

Jestem Autorem kilku książek oraz założycielem wydawnictwa Psychoskok. Umieszczam swoje oświadczenie, aby przybliżyć Państwu motywy powołania do życia naszego wydawnictwa.

Pierwszą swoją książkę („Rozwój osobisty kluczem do sukcesu”) wydałem w wydawnictwie Poligraf z Brzeziej Łąki, które swoją siedzibę ma w miejscu zamieszkania (byłem tam dwukrotnie). Gdy chciałem wydać drugą książkę (2011) tamten wydawca nie tylko nie zaproponował mi rabatu, ale także obniżył prowizję dla Autora z 80 do 75%. Nadmieniam, iż za wydanie książki płaciłem w całości sam – innych opcji nie było do wyboru, a książkę chciałem wydać. Nie byłem też zadowolony z działań tamtego wydawnictwa – mówiąc krótko – zapłaciłem, wydali, oddali w dystrybucję wyłączną do grupy A5 w Łodzi i tyle. Obiecywali, iż książka pojawi się w Empikach i innych sieciach, i na obietnicach się skończyło. Jej sprzedaż przez 2,5 roku to mniej niż 100 egzemplarzy. I nic dziwnego skoro Poligraf oddaje tytuł do jednego dystrybutora tylko. Tragedia i groteska !!

We wrześniu 2013 osobiście odebrałem moje książki w hurtowni A5 w Łodzi i postanowiłem wykorzystać dystrybucję Psychoskoku. Co ciekawe, w zasadzie koszmarnie tragicznie, a nie ciekawe - te książki, które odebrałem nawet nie były rozpakowane. A wiec nie trafiły do sprzedaży, lecz leżały w kartonach w magazynie w Łodzi  !!!!!

Mając dość znaczne doświadczenie w poligrafii i reklamie, a także w marketingu internetowym (posiadamy sieć portali internetowych) postanowiłem poszerzyć działalność o wydawnictwo. Sam jestem autorem kilku książek, stąd łatwiej mi zrozumieć oczekiwania innych Autorów dotyczących ich twórczości – po prostu chcą, by ktoś o nich usłyszał i wziął książkę do ręki, już taka satysfakcja często wystarczy.

Od samego początku naszej działalności wydawniczej postawiłem na przewagę konkurencyjną, czyli atrakcyjniejszą dla Autorów ofertę. Najważniejsze obszary to:


- proponujemy tańsze wydanie książki, a zatem i ceny w ofercie są niższe w stosunku do konkurencji (wydawnictwo nie jest naszym jedynym źródłem dochodu, co powoduje że możemy znacząco obniżyć marżę),

- do każdej książki wydanej w wersji papierowej dodajemy GRATIS wersję elektroniczną – ebooka (w formatach pdf, epub i mobi) i wprowadzamy do pełnej ogólnopolskiej sprzedaży,

- wydanie książki oferujemy w trzech wariantach finansowych (szczegóły na stronie www), a nie tylko w jednym, gdzie Autor płaci za wszystko, jak to praktykowane jest w Poligrafie,

- promujemy Autorów i ich książki na portalach internetowych bez dodatkowych opłat (10-20 artykułów na dobrych serwisach, recenzje), a w przygotowaniu wiele kolejnych korzystnych niespodzianek,

- stale powiększamy możliwości dystrybucji książek papierowych i elektronicznych, nie opierając się tylko i wyłącznie na dużych ogólnopolskich dystrybutorach, ale podpisujemy także umowy z indywidualnymi księgarniami w kraju,

- sprzedajemy nasze książki, zwłaszcza ebooki, na całym świecie (w tym Amazon, Apple Store i dziesiątki innych renomowanych księgarń) i systematycznie pracujemy nad pozyskiwaniem kolejnych partnerów

- założyliśmy własny portal literacki (Autorzy365.pl), na którym nasi autorzy otrzymują darmowe na zawsze swoje strony autorskie i możliwości autopromocji.

- jesteśmy otwarci na rozwiązania proponowane przez Autorów, co oczywiście nie oznacza, iż na wszystko potulnie się zgadzamy.

- zaczynamy uczestniczyć w różnego rodzaju imprezach kulturowych i targowych


Jako Autor staram się, by informacja o moich książkach obejmowała coraz szersze kręgi. Jako Wydawca natomiast wykorzystuję swoje doświadczenia i wypracowane możliwości promocji, aby wspierać sprzedaż wszystkich naszych tytułów. Zapraszam do przeglądu pozostałych referencji i opinii o nas, wystawionych przez Autorów, którzy wydali u nas swoje publikacje.


Ryszard Krupiński (autor i wydawca) - strona autorska

Wydawnictwo Psychoskok Sp. z o.o.

Ryszard Krupiński (autor i wydawca)

Dariusz Grabowski

Szanowni Państwo, bardzo dziękuje za miłe przyjęcie u Państwa w biurze. Panie Ryszardzie, dziękuję za książkę i dedykację. Również mam nadzieję, że to początek naszej współpracy. Pańską książkę zacząłem już czytać w pociągu i szczęśliwie udało mi się oderwać przed wysiadaniem. Porusza Pan bardzo interesujący problem dwoistości natury ludzkiej w sposób kompleksowy, choć jak pewnie również Pan wie - niemożliwy do pełnego zgłębienia. Każdy z nas nosi w sobie, jak to Pan określił, trochę Chrystusa i trochę Hitlera. Decydują proporcje tych składników.

Dariusz Grabowski

Jolanta Maria Kaleta

Nie mam żadnych doświadczeń w dziedzinie współpracy z innymi wydawnictwami, więc być może trudno mi porównywać. Ale… Mogę wyciągać wnioski, obserwując od jakiegoś czasu rynek wydawniczy. Pierwsze pytanie, które się nasuwa, to dlaczego tak wielu Autorów po dość krótkim czasie od wydania pierwszych swoich książek decyduje się na założenie własnego wydawnictwa? Nie będę podpierała się nazwiskami. Osoby z ‘branży’ wiedzą o kim mowa. Wszyscy wiemy, że nie o pieniądze tu chodzi. Być może nie byli zadowoleni ze współpracy ze swoim Wydawcą. Ja nie mam takich zapędów, choć w moim otoczeniu przewija się wielu bliskich znajomych korektorów, grafików, plastyków i tak dalej, którzy namawiają. Odpowiadam zawsze – Po co? Mnie jest dobrze z moim Wydawcą. On mnie rozumie i, co ważne, ceni. Ja mogę zajmować się jedynie twórczością, a On załatwia całą przyziemną resztę.

Idąc dalej tym samym tropem, łatwo zauważyć, że wielu Autorów każdą kolejną książkę wydaje w innym wydawnictwie. Pojawia się pytanie – dlaczego? Być może nie byli zadowoleni ze współpracy z tym poprzednim? Ja w Wydawnictwie Psychoskok wydaję już kolejną, piątą książkę i liczę, że ta, która leży już w szufladzie i ta, którą noszę w sercu i głowie także zostaną przez nich wydane. Nawet nie wysyłam do innego wydawcy. Bo i po co? Z kim mi będzie lepiej?

Każda moja sugestia ZAWSZE jest wzięta pod uwagę, każdą poprawkę mogę zakwestionować i zostanę wysłuchana, nie narzekam też na tempo ‘produkcji wydawniczej’. Według mnie jest błyskawiczne. Trudno mi ocenić grafików projektujących okładki, bo jestem w tej szczęśliwej sytuacji, że synowa, artysta – plastyk opracowuje wszystkie okładki moich książek. I tu kolejny ukłon w stronę Wydawnictwa – Ono się na to zgadza, bez żadnych zastrzeżeń, nie grymasi i nie wybrzydza.

Jeżeli bym mogła, aby ocena była rzetelna i pełna, to sugerowałabym troszkę więcej odwagi na polu reklamy. Wydawnictwo skromnie sądzi, że wydane u nich dzieła obronią się same i nie chce nachalnie narzucać Czytelnikowi, po którą książkę powinien sięgnąć, jak czyni to wielu innych wydawców. A ja odnoszę takie wrażenie, że w dzisiejszych czasach, bez agresywnej reklamy nie sprzedałby się Mickiewicz, Szekspir czy Hemingway.

Moje książki

Moja strona autorska - http://jolantamariakaleta.autorzy365.pl/    (gratis od wydawnictwa !!)

Jolanta Maria Kaleta

Tomasz Zackiewicz

Mam ponad dziesięcioletnie doświadczenie we współpracy z różnej maści wydawcami, nie tylko polskimi, ale też zagranicznym. Do tego agenci, spece od promocji, filmowcy, scenarzyści i inni z tych branż. Niestety muszę przyznać, że nie było to przyjemne dla autora doświadczenie. Zwłaszcza dla debiutanta. Arogancja i głupota zwłaszcza polskiego rynku wydawniczego woła o pomstę do nieba. Takiej niekompetencji i zwykłego chamstwa trudno szukać w innych branżach.

Na tym tle Wydawnictwo "Psychoskok" jest autentycznym ewenementem. Mają całkowicie inne podejście, zwłaszcza do debiutantów. Widać tu profesjonalizm, szacunek do autora i otwarcie, również na początkujących twórców. Istotne jest również to, że zespół Wydawnictwa "Psychoskok" potrafi pogodzić ryzyko nietrafionej inwestycji z daniem szansy pisarzowi, który dopiero stawia pierwsze kroczki na tym trudnym rynku. Za to należą się gratulacje kierownictwu Firmy, a zwłaszcza Panu Grzegorzowi Malinowskiemu, spiritus movens merytorycznej strony działalności wydawniczej. Trudno znaleźć podobny przypadek w naszym kraju.

Zespół Wydawnictwa "Psychoskok" zawsze udziela wyjaśnień i odpowiedzi na zadane pytania. Możecie Państwo śmiało zwracać się ze wszelkimi swoimi wątpliwościami. Może gdzieś są jakieś zapomniane, spoczywające w szufladach, pokryte kurzem utwory, które powinny ujrzeć światło dzienne. Jeśli tak, to do dzieła! Zależnie od jakości i tematyki utworu zostanie zaproponowany Państwu odpowiedni model współpracy. W zespole Wydawnictwa "Psychoskok" jest ogromna chęć współpracy, kompromisu i elastycznego podejścia do każdego autora i jego utworu. A my jako autorzy mamy kontrolę nad tym, co dzieje się na każdym etapie wydawania naszych dzieł. Ze wszystkim zespół Wydawnictwa konsultuje się z autorem, a ten ostatni nie jest niewolnikiem zdanym na kaprysy wydawcy, ale prawdziwym partnerem wydawnictwa. Szczególnie jest to istotne przy współpracy nad okładką książki, która jest wizytówką całego dzieła. Trzeba pogodzić wizję autora z możliwościami i wyobraźnią grafików. To nie jest łatwe i czasem potrzeba czasu, aby osiągnąć porozumienie, jednak dzięki temu powstają oryginalne i piękne okładki, prawdziwe dzieła sztuki. Wystarczy spojrzeć na pozycje wydawnicze Wydawnictwa Psychoskok, aby wiedzieć o czym mówię.

Współpracuję z Wydawnictwem "Psychoskok" niemalże od czasu powstania i muszę powiedzieć, że jestem mile zaskoczony. Co prawda zdarzały się także pewne potknięcia, nieporozumienia, niejasności, ale to jest całkowicie normalne dla tak młodego wydawnictwa, które dopiero nabiera doświadczenia. Podchodzą do swego fachu uczciwie, do tej pory nie spotkałem się z jakimikolwiek nieprawidłowościami, których jest wiele w innych tego typu firmach. Nie będę wymieniał ich nazw, ale od dłuższego czasu myślę nad książką demaskującą techniki manipulacji wydawców. A mam sporo do powiedzenia. I Wydawnictwo "Psychoskok" będzie chyba jedynym pozytywnym akcentem w tym dziele. Firma ta rozwija się w imponującym tempie i wróżę jej sukces na piekielnie trudnym rynku wydawniczym. Jest szansa na to, aby "Psychoskok" stał się flagowym wydawnictwem w Polsce. I na to liczę. Czas pokaże, czy miałem rację.

Zachęcałem i nadal zachęcam kierownictwo Firmy o pokuszenie się o zdobycie rynków zagranicznych. Zespół Wydawnictwa "Psychoskok" ma ogromny potencjał rozwojowy. Niestety nasz mały "ryneczek" skutecznie może ograniczyć wszelkie ambitne plany biznesowe. Dlatego uważam, że mając wsparcie doświadczonej Agencji Reklamowej "Mediakon" (wraz z jej potężnymi zasobami promocyjno-marketingowymi, którymi zawiaduje urocza Pani Agnieszka Marzol należy próbować wychodzić na świat z naszą literaturą. Nasi twórcy mają wiele do przekazania światu. Wydawnictwo "Psychoskok" wydało wiele mądrych i wartościowych książek, które po przetłumaczeniu mogłyby być światowymi bestsellerami. Nigdy nie rozumiałem strachu (kompleksów?) naszych rodzimych wydawców przed takimi działaniami. Być może Wydawnictwo "Psychoskok" przełamie tą niemoc jako pierwsze.

Właściciel wydawnictwa "Psychoskok", Pan Ryszard Krupiński, jest człowiekiem szalenie inteligentnym i - z tego, co wiem - doskonałym biznesmenem. Do tego ambitny i nowocześnie myślący zespół wydawniczy. To wszystko sprawia, że kontakt z wydawnictwem to prawdziwa przyjemność. Zwłaszcza słowa Pani Wioletty Tomaszewskiej, odpowiedzialnej za kontakt z autorami, doskonale odstresowują. Szczerze Państwu polecam.

To ludzie tworzą firmę, dlatego jestem pewien sukcesu tego przedsięwzięcia wydawniczego. Ze swojej strony życzę całemu zespołowi wszystkiego najlepszego, bowiem "Psychoskok" jest wzorem dla innych wydawców jak powinno wyglądać prawdziwe wydawnictwo.

Moje książki

Moja strona autorska - http://tomaszzackiewicz.autorzy365.pl/     (gratis od wydawnictwa !!)

Tomasz Zackiewicz

Victoria Gische

Z Wydawnictwem Psychoskok po raz pierwszy zetknęłam się w ubiegłym roku, kiedy przygotowywałam się do wydania swojego pierwszego e-book'a. Od samego początku współpraca układała się bardzo pomyślnie. Odpowiedzi na wszelkie moje pytania, a było ich dużo, biorąc pod uwagę, że jestem w dziedzinie publikacji laikiem, otrzymywałam prawie natychmiast. Zawsze w uprzejmym tonie i wyczerpujące.

Wydawnictwo Psychoskok dało mi się także poznać jako oficyna, która jest gotowa zaryzykować i dać duży kredyt zaufania początkującemu pisarzowi, albowiem po pierwszych recenzjach mojej powieści, wydanej w formie elektronicznej, wyszło z propozycją, opublikowania książki w formie tradycyjnej.

Ważne jest, abym zaznaczyła, iż całkowite koszty związane z publikacją oraz pozostałymi kwestiami wydawniczymi pozostają tylko i wyłącznie po stronie Psychoskoku, co – jak się przekonałam osobiście – nie jest dziś często praktykowane. Z całą odpowiedzialnością mogę polecić Wydawnictwo Psychoskok jako godną zaufania firmę i oficynę wydawniczą.

Moja książka - "Lucyfer. Moja historia"

Victoria Gische

Ewa Witkiewicz

Jestem zadowolona z współpracy z wydawnictwem Psychoskok. Mimo, że mieszkam za granicą wcale nie wyczuwam odległości. Na każdy wysłany mail, odpowiedź przychodzi błyskawicznie. W przypadku skomplikowanych zagadnień pozostaje telefon, a pani Wioletta Tomaszewska zawsze jest dostępna i znajduje konieczny czas na dodatkowe pytania. Ponadto jej przyjemny, optymistyczny głos jest zaraźliwy i poprawia nastój na resztę dnia.

Moja książka

Ewa Witkiewicz

Krzysztof Wołk

Wydawnictwo Psychoskok spełniło moje oczekiwania. dlatego zdecydowałem się na wydanie kolejnych książek w tymże wydawnictwie. Spodobało mi się dobre podejście do autora oraz szczera chęć sprawienia, by książka stała się sukcesem. Wydawnictwo dobrze walczy z próbami plagiatowania w sieci oraz dba o marketing internetowy. Wydawnictwo ceni sobie swoich autorów oraz ich sugestie, a co ważniejsze podchodzi do nich indywidualnie, co się chwali.  Polecam

Moje książki

Moja strona autorska - http://wolkkrzysztof.autorzy365.pl/    (gratis od wydawnictwa !!)

Krzysztof Wołk

Małgorzata Chaładus

Moja oczekiwania wobec wydawnictwa "Psychoskok" nie zawiodły mnie. Bardzo szybko po wysłaniu tekstów do oceny dostałam jasne propozycje do wyboru jak może wyglądać nasza dalsza współpraca. Prace nad korektą i przygotowaniem moich tekstów do druku posuwały się w szybkim tempie. Byłam zawsze konsultowana w sprawie zatwierdzenia zmian wprowadzanych do tekstów. Pani Wioletta Tomaszewska cierpliwie i bez zwłoki odpowiadała na moje pytania. Planuję wydanie kolejnych e-booków w tym wydawnictwie, jeżeli moje teksty spotkają się z uznaniem.

Moje książki

Małgorzata Chaładus

Marek Królikowski

Moim zdaniem Wydawnictwo Psychoskok cechuje profesjonalizm połączony z otwartością na "nowe", na "nowe" zarówno w technologii wydawania, jak i myśli artystycznej. A to stanowi doskonały grunt dla powstawania interesujących produktów, zarówno estetycznych, jak i użytkowych.

Moja książka

Marek Królikowski

Sylwia Niemczyk

Do wydania książki w wersji elektronicznej w wydawnictwie Psychoskok zachęciła mnie przejrzysta strona wydawnictwa. Większość wydawców obiecuje złote góry, ale słowa nie dotrzymuje. Wydawnictwo Psychosokok jest prawdziwą perłą na rynku wydawniczym. Decyzja o wydaniu mojego "Naszyjnika z łez" za pośrednictwem tego wydawcy była trafnym posunięciem. Pierwszą moją książkę wydałam w wersji drukowanej w innym miejscu, ale to właśnie Psychoskok zasługuje w moich oczach na miano rzetelnego i uczciwego wydawcy. Podchodzą naprawdę profesjonalnie do swojej pracy, szanują zdanie autora i doceniają talent. Nie tylko wpychają książkę na rynek, jak robi to większość wydawców, ale i zajmują się jej promocją i reklamą. Zawsze służą rzetelną informacją i pomocą. Piszę właśnie trzecią książkę i nie wyobrażam sobie, żebym mogła wydać ją gdzie indziej  niż w wydawnictwie Psychoskok. To najlepsze miejsce do jakiego autor może trafić.

Sylwia Niemczyk

Piotr Kociszewski

Co do wydawnictwa Psychoskok, nie mogę jak na razie złego słowa powiedzieć, robią co mogą w ramach reklamy. Przeglądałem szereg referencji reklamowych mojej książki i muszę przyznać szczerze, podobały mi się wybrane fragmenty i opisy danych tematów, choć dla niektórych ludzi, być może były sprzeczne z ich światopoglądem w ramach rozwoju duchowego. Mogę tylko ponarzekać na brak zainteresowania dziedziną parapsychologiczną, ale do tego tematu trzeba dorosnąć, lecz to jest niezależne od redakcji. Mam zamiar zaoferować drugą książkę o podobnym temacie i mam nadzieję, że nie zawiodę się, co do starannej promocyjnej reklamy. Mam nadzieję, że z czasem forma sprzedaży 'ebook' będzie coraz bardziej efektywna i popularniejsza.

Moja książka

Piotr Kociszewski

Agnieszka Mun

Jestem zadowolona ze współpracy z wydawnictwem. Na każde pytanie dostałam wyczerpującą odpowiedź. Wydawnictwo Psychoskok umożliwiło mi zrealizowanie swojego marzenia, jakim było wydanie książki. Dlatego dziękuję wszystkim pracownikom wydawnictwa, którzy przyczynili się do jej fachowego wydania.

Moja książka

Agnieszka Mun

Aleksander Janowski

Wydawnictwo, mimo że młode, potrafiło skupić wokół siebie kilku interesujących autorów, co dobrze świadczy o Kierownictwie i reszcie Zespołu i dobrze rokuje na przyszłość. Jak wiadomo, na polskim rynku księgarskim łatwiej jest zaistnieć, trudniej - utrzymać się. Od wyobraźni, uporu, konsekwencji i fachowości samych pracowników Psychoskoku zależy przyszłość Wydawnictwa. Zastanowiłbym się nad natychmiastowym, aktywnym i asertywnym poszukiwaniem wyjścia na rynki zagraniczne z wydanymi pozycjami, nie poprzestając na oficjalnych Targach Książki. Życzę sukcesów na miarę oczekiwań."

Moja książka

Aleksander Janowski

Patryk Nowodworski

Na dzień dzisiejszy wydałem w tym wydawnictwie jednego ebooka, choć w przygotowaniu są dwa kolejne, co w moim przekonaniu świadczy o tym, że jestem zadowolony ze współpracy. Wydawnictwo stara się promować swych autorów w szerokiej gamie księgarni internetowych i to raczej w tych dużych niż tych niszowych. Co mnie zaskoczyło to to, że dano mi szansę, mimo nieznanego nazwiska, gdyż inne wydawnictwa robią to niechętnie. Nie żądali ode mnie również informacji o wykształceniu, czy ewentualnych innych wydań swoich powieści, jak zdarzyło mi się usłyszeć w innym wydawnictwie (nazwy nie podam). Rozpoczęcie współpracy, aż do wydania ebooka odbyło się internetowo (omówienie poprawek, kształtu i formy okładki), co znacznie ułatwiło i przyspieszyło prace. Generalnie polecam!

Moje książki

Moja strona autorska - http://patryknowodworski.autorzy365.pl/     (gratis od wydawnictwa !!)

Patryk Nowodworski

Przemysław Liziniewicz

Od razu zdradzę mój brak doświadczenia odnośnie wydawania jakichkolwiek pozycji - czy to w formie tradycyjnej, czy ebuka. Brakuje zatem skali porównawczej. Jednak napomknę, iż wcześniej spotkałem się ze straszeniem mnie w kwestiach współpracy z jakimkolwiek wydawnictwem. I na tym polu spotkała mnie przyjemna niespodzianka, a przecież nie sądzę, iżby tak się wszystko potoczyło. dlatego bym to ja był wybrańcem. Przeciwnie - zazwyczaj uważa się (oczywiście ja jestem innego zdania, wszakże tu - akurat - nie moja opinia wchodzi w grę), iż należę do osób konfliktowych. A tu - jak na razie - do konfliktu nie doszło (przynajmniej mam takową nadzieję). Wydaje się zatem, iż wszystko znajduje się na jak najlepszej drodze i jeśli owa droga okaże się niezbyt wygodna, to raczej przeze mnie. W każdym razie zacząłem od pozycji, która (w moim mniemaniu) jest najsłabsza, a jeśli się jednak sprzedawać będzie, to nie widzę przeciwwskazań, by współpracę utrzymać.

Moja książka

Przemysław Liziniewicz

Sandra Czeszejko-Sochacka

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z Wydawnictwem Psychoskok. Kompetentna obsługa, terminowe i na wysokim poziomie wydawnictwo poleconych pozycji. Mogę każdemu polecić usługi tego wydawnictwa.

Moja książka

Sandra Czeszejko-Sochacka

Wiktor Jorkstam

Co prawda nie mam większych doświadczeń we współpracy z innymi wydawnictwami, więc trudno mi porównywać. Mogę jedynie wyciągać wnioski na podstawie prób nawiązania kontaktu z ponad trzydziestoma innymi wydawnictwami, co okazywało się bezowocne. Ponad połowa z nich nigdy nie odpowiedziała na moje zapytanie. Kilka innych nie było zainteresowanych, o czym poinformowano mnie w kilku słowach. Jeszcze inni poprosili o nadesłanie kopii książek do oceny lub też o wypełnienie bezosobowego formularza, i skończyło się na tym, że po 6 miesiącach otrzymałem tylko jedną odpowiedź. Uważam, że bez względu na to, czy jesteśmy debiutantami, czy też weteranami na rynku wydawniczym, nikt nie chce być traktowany tak bezosobowo.

W wydawnictwie Psychoskok cenię sobie ich bezpośredni kontakt i wręcz osobistą relację z wydawcami. Nigdy nie ignorują sugestii, zapytań czy próśb. Może to być miłym doświadczeniem, szczególnie dla wszystkich debiutantów! Polecam ich usługi bardzo gorąco!

Wiktor Jorkstam

Jan Puścian

Współpraca z Wydawnictwem Psychoskok od pierwszego kontaktu stała się dla mnie miłym doświadczeniem, nacechowanym rzetelnością i troską jej pracowników w dążeniu do celu, jakim, zwłaszcza dla początkujących pisarzy jest dostępne cenowo profesjonalne wydanie ich książek. Prostej, jasno określonej procedurze wydawniczej towarzyszy wysokie zaangażowanie pracowników firmy na każdym etapie krótkiego okresu wydania książek. Jestem przekonany, że młoda, energiczna załoga Psychoskoku obrała dobry kurs w przyszłość wydawniczą. Wraz z podziękowaniem za dotychczasową współpracę życzę jej pomyślnych wiatrów.

Moje książki

Jan Puścian

Adam Brzeski

Nie posiadając ambicji pisarskich - jako przedsiębiorca nawiązałem kontakt z Wydawnictwem Psychoskok celem wydania książki, początkowo w formie ebooka, pt. "Prawo skorpiona czyli podstępna Temida", z czego czerpię obecnie dużą satysfakcję, bowiem Wydawnictwo opublikowało dodatkowo wiele pozytywnych recenzji o publikacji charakteryzującej się wyjątkowo niekonwencjonalną treścią z dziedziny obrazującej bezmiar materialnego i psychicznego wyniszczenia przedsiębiorcy przez destrukcyjne orzecznictwo sądowe w okresie gloryfikowanej oficjalnie wolności okresu po 1989 roku - transformacji ustrojowo-gospodarczej - tzw. "terapii szokowej". Wydawnictwo nie cofnęło się przed ryzykiem ujawnienia prawdy w interesie przedsiębiorczości krajowej, wypieranej przez zalew rynku konsumpcyjnego towarami zagranicznymi, czego efektem jest obecna emigracja "za chlebem" - jako model zamierzchłych formacji - cofania cywilizacyjnego, ozdabianego igrzyskami. Ukazanie się publikacji zaszokowało czytelników powiewem prawdy w zakłamanej rzeczywistości, czego domyślnym odzwierciedleniem jest idea Wydawnictwa Psychoskok.

Adam Brzeski

Albert Paschek

Moja pierwsza książka została wydana w 2012 roku. Po napisaniu manuskryptu nie bardzo wiedziałem co dalej robić. Szukając w internecie wydawnictwa trafiłem na Psychoskok. Ich oferta wyglądała obiecująco, więc postanowiłem spróbować. Skontaktowałem się z wydawnictwem i trafiłem na ludzi traktujących poważnie i profesjonalnie swoją pracę. Przygotowanie składu książki, opracowanie tekstu, kilka propozycji graficznych okładek (pasujących do tekstu książki) i wszystko we wcześniej ustalonym terminie. Po wydaniu książki zgodnie z umową, jej promocja na różnych portalach internetowych oraz dla autora regularne raporty z jej sprzedaży. Moim zdaniem tak powinna wyglądać współpraca.

Moja książka

Albert Paschek

Zbigniew Klimczak (przewodnikzeglarski.pl)

Gdy zdecydowałem się wydać dwie moje książki w formie elektronicznej, rozpocząłem korespondencję mailową z kilkoma wydawnictwami. Sposób reagowania na pytania, czasem brak odpowiedzi na jakieś szczegółowe pytanie, zraziły mnie do współpracy. Po jakimś czasie trafiłem w internecie na wydawnictwo Psychoskok. Złożyłem ofertę i otrzymałem odwrotnie pełną odpowiedź na moje pytania i wątpliwości jakie się pojawiły przy poprzednich nieudanych próbach nawiązania współpracy z wydawnictwami. W krótkim czasie książki pojawiły się w księgarniach. Teraz obserwuję akcje promocyjne wydawnictwa (na ocenę jest za wcześnie) i w sumie mogę wydać w pełni pozytywną opinię o nim.

Moje książki

Zbigniew Klimczak (przewodnikzeglarski.pl)

Andrzej Szmidla

Bardzo dobra współpraca z Wydawnictwem "Psychoskok" w Koninie. Zespół wykazał dużą cierpliwość w przygotowaniu tekstu, kiedy ciągle dokonywałem poprawek. Cieszyła mnie szybka reakcja. Propozycja okładki była przedstawiana, dopóki okazała się idealna. Nie wyobrażam sobie lepszej współpracy. Następną powieść przekażę również do Wydawnictwa "Psychoskok".

Pozdrawiam - autor powieści społeczno-obyczajowej "10 rund".

Andrzej Szmidla

Bogdan Kluczyński, Iwona Jaszczuk

Całkiem niedawno w Wydawnictwie Psychoskok wydaliśmy ebook pt. "Przyroda. Wybrane zagadnienia", co nastąpiło szybko i sprawnie. I choć wybór tego Wydawnictwa był dość przypadkowy - jesteśmy zadowoleni ze współpracy. Bardzo dziękujemy.

Bogdan Kluczyński, Iwona Jaszczuk

Jacek Grzelakowski

Biorąc pod uwagę niezwykle niekorzystną sytuację dla całej branży wydawniczej, godnym podkreślenia jest działalność Wydawnictwa promującą również twórczość autorów, którzy dopiero próbują zaistnieć na scenie literackiej. Wydawnictwo Psychoskok jest obecnie jednym z nielicznych wydawnictw, które nie stronią od współpracy z debiutantami.

Mimo stosunkowo niedawnego zaistnienia na rynku wydawniczym, można jednak stwierdzić, że pracownicy Wydawnictwa Psychoskok reprezentują wysoki stopień profesjonalizmu i kompetencji zawodowych, przejawiających się w uczciwym i rzetelnym traktowaniu autora, wypełniania zobowiązań wynikających z warunków umowy, jak i przede wszystkim w szybkim, sprawnie przebiegającym procesie przygotowawczym do edycji oraz dystrybucji.

Naturalnie, rzutuje to pozytywnie na relacje wydawnictwo-autor oraz na sam wizerunek firmy jako godnej zaufania i poważania, systematycznie zdobywającej należną sobie pozycję na krajowym rynku wydawniczym, na czym nam autorom i zarówno Czytelnikom powinno szczególnie zależeć.

Moja książka

Jacek Grzelakowski

Ewa Kisilewicz

Serdecznie polecam wydanie książki z wydawnictwem Psychoskok. W trakcie naszej współpracy byłam zadowolona z kontaktu, jaki miałam z wydawnictwem oraz jakości usług. Wszyscy, z którymi miałam styczność w firmie byli uprzejmi i pomocni. Sam ebook powstał profesjonalnie i szybko. Dość szybko ukazał się również w sprzedaży. Jeżeli nie zdecydowaliście się jeszcze Państwo gdzie wydać swoja książkę, to jest to właściwe miejsce.

Moja książka

Ewa Kisilewicz

Marta Malska

Współpraca z Wydawnictwem "Psychoskok" układała się bardzo dobrze, jestem niezwykle dumna z profesjonalności i rzetelności, jaką wykazali się pracownicy wydawnictwa. Polecam wszystkim młodym i doświadczonym twórcom.

Moja publikacja

Marta Malska

Marcin Żak

Psychoskok to wydawnictwo skupiające w swym gronie profesjonalistów, którzy ukierunkowani są na treść przekazu. Łączą oni w sobie wiele ludzkich, twórczych potencjałów, do których należą zarówno siła poszukiwania, jak również niespotykana moc alternatywy w otaczającym nas świecie płycizn.

Moja książka

Marcin Żak

Bronisław Sroka

Jestem usatysfakcjonowany kontaktem z Wydawnictwem Psychoskok. Szczególnie Pani Wioletta jest osobą niezwykle życzliwą i kompetentną w każdej sytuacji. Składam jej za to serdeczne podziękowanie. Poza tym cały cykl przygotowań, jeśli były jakieś nieścisłości, to wyłącznie z mojej winy. Przepraszam serdecznie cały zespół Wydawnictwa za nieco opieszałe odpowiedzi, czy wymagane uzupełnienia, jakie miały miejsce dotychczas. Życzę dalszych sukcesów w swojej odpowiedzialnej, ale i sumiennej pracy jaką prowadzicie. Pozdrawiam serdecznie

Moja książka

Bronisław Sroka

Hanna Lipińska

Jako debiutantka nie mam wprawdzie porównania, ale doświadczenia jak najlepsze. Urzekła mnie już sama nazwa „Psychoskok”, pomyślałam: „coś dokładnie dla mnie”. Intuicja mnie nie zawiodła, rzeczywiście doszło do w pełni satysfakcjonującej współpracy. Ujęła mnie otwartość przedstawicielki wydawnictwa na sugestie, jej cierpliwość przy korektach i błyskawiczne odpowiedzi na maile. Na pewno nie szukałabym innego wydawnictwa dla dalszych moich książek w przyszłości. Pozdrawiam sympatycznie

Moja książka

Hanna Lipińska

Dawid Hybsz

Jestem bardzo zadowolny ze współpracy z wydawnictwem Psychoskok. Profesjonalne podejście, zarówno do wydania książki i jej dystrybucji, jak i do autora - jako autor mogłem liczyć na wsparcie wydawnictwa, wszystkie problemy czy wątpliwości dało się sprawnie rozwiązać, na każde pytanie otrzymywałem szybką odpowiedź i wyjaśnienia. Miło jest patrzeć jak książka pojawia się w coraz to nowych księgarniach internetowych w tak szybkim tempie. Ogólnie wszystko wyszło lepiej i sprawniej niż się spodziewałem! Jeśli w przyszłości miałbym wydać kolejną książke, to ponownie bardzo chętnie skorzystam z usług wydawnictwa Psychoskok.

Moja książka

Dawid Hybsz

Wojciech Filaber

Upłynęło już prawie 5 miesięcy od czasu, odkąd zleciłem wydanie mojej pierwszej książki innemu wydawcy i nadal czekam na jej wydanie. Bardzo irytujący jest fakt, ze autor musi czekać prawie pół roku na wydanie książki. Moja druga książka ‘’Przemień siebie i własne wnętrze za pomocą medytacji: Życie i dziedzictwo największych mistrzów medytacji’’ ukazała się szybciej w księgarniach od tej pierwszej. Wydawnictwo Psychoskok wydało obie wersje (ebook i papierowa) w ciągu ośmiu tygodni. Psychoskok to bardzo nowoczesne wydawnictwo, które bardzo profesjonalnie i efektownie podchodzi do wydawania książek.

Moje książki

Wojciech Filaber

Krystyna Wróblewska

Jestem bardzo wdzięczna wydawnictwu Psychoskok za wydanie mojej książki "Bajeczki do poduszeczki babci Krysi" w formie ebook a szczególnie jestem wdzięczna Pani Wiolecie Tomaszewskiej która zawsze była pomocna i służyła radą w każdej kwestii dotyczącej wydania mojej książeczki miała dla mnie czas i cierpliwość na odpisanie na e-mail z odpowiedzią na każde moje pytanie Polecam wszystkim początkującym którzy chcą napisać książkę w wydaniu papierowym lub ebook by wybrali wydawnictwo Psychoskok

Moja książka

Krystyna Wróblewska

Ewa Wilczyńska

W wydawnictwie Psychoskok wydałam swoją pierwszą książkę. Tym bardziej byłam pełna obaw i niepewności pt. "Jak to będzie?". Mile zaskoczyła mnie ścisła współpraca z wydawnictwem. Mimo kontaktu tylko przez e-mail miałam swój wkład w każdy detal książki. Bez żadnych problemów została przyjęta propozycja okładki oraz napisane przeze mnie artykuły zachęcające do jej przeczytania. Dodatkowo jestem bardzo zadowolona z profesjonalnego podejścia do promocji książki. Można ją kupić w wielu księgarniach internetowych. Jako debiutantka nie mogłam lepiej trafić. Serdecznie polecam!

Moja książka "Bolą mnie gały"

Ewa Wilczyńska

Zofia i Jan Puszkarow

Jeżeli jesteś autorem, który chce wydać swoją książkę szybko, mieć zapewnione kanały dystrybucyjne i promocje swojego dzieła, szczerze polecamy skorzystanie z usług Wydawnictwa Psychoskok z Konina.

Psychoskok jest wydawnictwem wysoce profesjonalnym, sprawnym, skutecznym w działaniu i terminowym w wywiązywaniu się z ustaleń wynikających z podpisanej z autorem umowy. Dodatkowym i bardzo istotnym atutem Wydawnictwa jest absolutnie konkurencyjna oferta cenowa. Nigdzie w Polsce nie można wydać książki taniej.

Jesteśmy autorami, którzy zadebiutowali pierwszą częścią przygodowego thrillera w stylu retro powierzając publikacje Wydawnictwu Psychoskok i nie wyobrażamy sobie współpracy z inną instytucją wydawniczą.

Szczególne wyrazy podziękowania za okazaną nam pomoc, życzliwość i profesjonalizm składamy na ręce pani Wioletty Tomaszewskiej, która pilotowała postęp prac od początku do końca. Zapewniła nam stały i łatwy kontakt ze sobą, a na wszystkie stawiane przez nas pytania udzielała wyczerpujących odpowiedzi.

Z całym przekonaniem polecamy korzystanie z oferty, którą Wydawnictwo Psychoskok składa autorom

Nasza książka

Zofia i Jan Puszkarow

Michał Majewski

Mając pewne, dość negatywne rozeznanie w zwyczajach wydawnictw jestem w przypadku Psychoskoku mile zaskoczony. W oczy natychmiast rzuciła mi się serdeczność w stosunku do autora, elastyczność, umiejętność dostosowania się do sugestii twórcy, nienarzucanie za wszelką cenę własnych warunków, co jest rzadkością na rynku wydawniczym, gdzie piszący często traktowani są jak zło konieczne lub jedynie jako źródło dochodu.

Jestem pod wrażeniem kampanii promocyjnej, jaką prowadzi wydawnictwo. To kolejny ewenement na naszym polskim gruncie - rzecz zgoła kuriozalna. Cały czas miałem pewność, że mam do czynienia z profesjonalnym podejściem do mojej osoby, a w pracy wydawnictwa widać pasję, rozmach, dynamizm i radość tworzenia, co kontrastuje z postawą innych wydawców.

Pierwszy raz zaproponowano mi bezpośredni kontakt telefoniczny w nurtujących mnie kwestiach, i w rozmowie z Panią Wiolettą Tomaszewską, która rzeczowo i cierpliwie odpowiadała na moje pytania usłyszałem to, co chciałem. Podobnie rzecz się miała z korespondencją mejlową - i tu Pani Wioletta pomogła mi bardzo, rozwiewając wątpliwości.

Na tle innych wydawnictw Psychoskok jawi się więc jako miejsce, gdzie serdecznie traktuje się twórcę, idąc mu na rękę i wczuwając się w jego wizję utworu, nie ingerując na siłę w tekst, mając na uwadze dobro pisarza. Myślę, że chętnie wydam kolejną pozycję w tym wydawnictwie

Moje książki

Michał Majewski

Grzegorz Kaźmierczak

Wydawnictwo Psychoskok, które boskim zrządzeniem losu dane mi zostało jako pomoc w wydaniu dwóch moich książek: “Potęgi Serca” i “Królestwa Serca”, zapewnia dotarcie myśli mego serca w formie zmaterializowanej książki. Cud narodzin dokonał się właśnie w PSYCHOSKOK. Dar podzielenia się przekazem mego serca jest równoznaczny z dzieleniem się obfitością, którą każdy z nas ma. Pomocą Wydawnictwa dokonał się cud zaistnienia i dotarcia w formie papierowej i elektronicznej do każdego, kto zechce sięgnąć po wibracje zawarte w tej pracy. Przekłamania energetyczne, które powstały w wyniku burzliwej korekty, zsynchronizowałem ponownie sercem, aby stanowiły całość. Również okładka pierwszej mej książki, będąca energetycznym przekazem, mimo prawidłowego próbnego egzemplarza, w następnych książkach została rozbita, tworząc zupełnie nowy obraz i nowy przekaz, którym się stała. W drugiej książce po ostatecznych uwagach, otrzymałem informację, iż książka już poszła niestety do druku. Czynnik ludzki nie zawsze spójny jest z boskim. dlatego wibracje wielu z nas nie od razu synchronizują się z sobą. Nieprzypadkowym darem spotkania się każdej grupy ludzi jest dopieszczenie niuansów zagubionych wcześniej w doświadczeniach.

Z wielką przyjemnością informuję, iż mimo “wpadek” jako Wydawcę trzeciej mej książki wybieram to samo Wydawnictwo, jeśli tylko jeszcze zechcą mnie przyjąć.

Serdeczne podziękowania za pracę, którą wykonujecie.

Moja strona autorska

Grzegorz Kaźmierczak

Anna Pigłowska Kaczor

Bardzo profesjonalne podejście do klienta, pomoc w każdej sytuacji, szybkie działanie. To prawdziwa przyjemność współpracować razem. Polecam autorka "Madziarek"

Moje książki

Anna Pigłowska Kaczor

Dorota Suder

Witam Drogie Państwo bardzo serdecznie i z wielką przyjemnością piszę, jak wielki dar z Waszej strony mnie spotkał.
To dar dobrego i życzliwego serca skierowanego w stronę bliźniego, który po raz kolejny odczuł, że nie jest sam, a wokół
niego wspaniałe Osoby niosą mu radość, dzięki której jego życie spowija blask i nadzieja! Wasze Wydawnictwo tak
pięknie odpowiedziało na mój list i w sposób profesjonalny i rzetelny przygotowało wydanie tomiku mych wierszy
pt ''Budzić nadzieję''. Dzięki Wam me długoletnie marzenie się spełniło i może teraz będę mogła tę nadzieję dawać innym,
by nigdy nie wątpili w to, że zawsze może być lepiej, inaczej i piękniej.

Nadzieja jest potrzebna nam wszystkim, a szczególnie osobom chorym, słabym, doświadczonym i tym, którzy stoją w obliczu próby. Myślę, że Osoby które tworzą Zespół Redakcyjny są tymi, którzy jak najbardziej rozumieją człowieka, a ich serca spowija wrażliwość i empatia.

Jesteście wzorem dla innych, gdyż dla Was najważniejszy jest bliźni, jego marzenia i sposób patrzenia na świat.
Pokładam nadzieję, że to dobro, którym mnie tak hojnie obdarzyliście będzie do Was powracało, a ja z mej strony na
na zawsze będę Was nosić w sercu utkanym z wdzięczności.

Życzę całemu Zespołowi Redakcyjnemu moc zdrowia, sił, i radości z drobnych rzeczy które wiem że dają najwięcej takiej
zwyczajnej, prostej radości, oraz wszelkiego dobra od życia!!! Pożegnam się mym wierszem "Nadzieja", łącząc najserdeczniejsze pozdrowienia.

Nadzieja.

Nadzieja to piękne słowo
W sercu tli się kolorowo
Potrzebna jest jak powietrze
W trudnych chwilach wesprze
Doda sił i otuchy
Bez niej życie stałoby się
Nazbyt kruche.

Mój tomik poezji

Dorota Suder

Stanisław Kuczkowski

Wybór "Psychoskoku" był przypadkiem... Jak również pomysł, aby spróbować wydać opowieść - którą pisałem, wykorzystując autentyczne zdarzenia - raczej z myślą o pozostawieniu rodzinie wspomnienia - o sobie... o ludziach, których już nie ma... o czasie który "minął"!

A ponieważ maszynopis powstał kilka lat temu, i kilka osób zachęcało - wystarczyło któregoś dnia otworzyć "Google" - kliknąć "wydawnictwa" - i przejrzeć propozycje... Miałem zapewne szczęście, ale chyba zadecydowała sensowna, otwarta, rzeczowa oferta Wydawnictwa - i przyjazne, pierwsze wstępne kontakty!

Praca nad doprowadzeniem do druku "Mijania czasu" była dla mnie trudna - a może tym bardziej trudna dla Wydawcy? Nie zdawałem sobie sprawy - ile popełniłem błędów... Dopiero zapoznawałem się z zasadami interpunkcji... musiałem korygować stylistyczne niejasności... itp. Ale cały czas odczuwałem w poczynaniach Psychoskoku - serdeczność, zrozumienie, wyrozumiałość. Zdarzały się (niewiele) także moje uzasadnione pretensje - reakcją zawsze było spokojne stwierdzenie - "poprawimy".

Największą wartością każdego przedsiębiorstwa są ludzie... Chciałbym serdecznie wspomnieć panią Wiolettę Tomaszewską, która przez cały czas "rozmawiała" ze mną mailowo. Zawsze otrzymywałem natychmiastową odpowiedź i konkretne, wyjaśniające wskazania... Miła korespondencja!

I jeszcze jedno... Będąc Warszawiakiem - znam wady współziomków. Pracując jakiś czas w Opolu podziwiałem rzetelność i pracowitość Ślązaków. Teraz dochodzi oczarowanie zaletami mieszkańców Wielkopolski... miasta Konina!

Moja książka

Stanisław Kuczkowski

Irena Chołuj

Właśnie dzisiaj otrzymałam paczkę z egzemplarzami swojej książki. Trwało to trochę dłużej, ale przyznaję wyszło ładnie. Okładka również wygląda naprawdę ładnie. Cieszę się teraz, że byłam konsekwentna w oczekiwaniach, bo dla tych, którzy oceniają książkę po okładce, pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne i już otrzymałam pierwsze miłe komentarze. Bardzo dziękuję za wkład pracy, mając nadzieję, że to początek, a nie półfinał naszej współpracy.

Moja książka

Irena Chołuj

Beata Cwirko-Godycka

Jeśli chodzi o moje zdanie na temat współpracy to Wydawnictwo Psychoskok jest strzałem w dziesiątkę. Profesjonalna obsługa, kompetentne osoby, które służą radą, pomocą i odpowiedzią na każde pytanie. Mój e-book został wydany bardzo ładnie, zarówno pod względem okładki jak i zareklamowania treści. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy i wszystkim początkującym Autorom i nie tylko polecam to Wydawnictwo. Serdecznie Państwa pozdrawiam i dziękuję.

Moja książka

Beata Cwirko-Godycka

Witold Oleszkiewicz

Dzięki akceptacji i zachęcie pani Joanny Karolewskiej ukazał się mój ebook, za co chciałbym serdecznie podziękować. Dziękuję także za to, że cierpliwie znosiła Pani moje marudzenie, bo jak naliczyłem, nasza wymiana maili to prawie 100! Myślę jednak, że było warto się potrudzić, bo to, moim zdaniem, jest bardzo ładna książka, której od strony wydawniczej nie można niczego zarzucić.

Stąd fraszka dla Was zatytułowana "Dedykacja"

"Dedykacja"
Ludzie życzliwi sympatię wzbudzają
Dlatego w Psychoskoku Joannę K. mają
I żadnym cyborgiem być nie trzeba
By klientowi przychylić nieba

i jeszcze jedna

"Sala porodowa"
Ciąża to trud czegoś napisania
Poród to ból na świat wydania
W konińskim Psychoskoku troszkę bolało,
Lecz piękne dziecię urodzić się udało

Witold Oleszkiewicz

Bogdan Kluczyński (kolejna opinia)

Już po raz wtóry, tym razem w odniesieniu do ebooka pt. "Majątek Niezastąpiony", moja współpraca z Wydawnictwem Psychoskok układała się bardzo dobrze. Na podkreślenie zasługuje ogromna życzliwość, wyczerpujące informowanie mnie o postępie prac, uzgadnianie spraw dotyczących szaty edytorskiej itp. Pracownikom Wydawnictwa, ze szczególnym uwzględnieniem Pani Joanny Karolewskiej, która kierowała pracami nad przygotowaniem ebooka i z którą miałem przyjemność w tym czasie się kontaktować, składam serdeczne podziękowanie. Z pełnym przekonaniem Wydawnictwo to mogę polecić autorom, którzy zamierzają opublikować swoje dzieła.

Moje książki

Bogdan Kluczyński (kolejna opinia)

Anna Skrzyniarz

Wydawnictwo PSYCHOSKOK w pełni sprostało zadaniu. W przyjaznej atmosferze powstała książka, o jakiej nawet nie marzyłam. Jestem ogromnie wdzięczna za sympatyczną i profesjonalną pracę całego "psychoskokowego" zespołu! :)

Moja strona autorska

Anna Skrzyniarz

Szymon Bachir

Za "Zwichrowane życie" inne wydawnictwo trzy lata temu wyłudziło ponad dwa tysiące złotych i dotychczas książki nie wydało, a Wy potrafiliście wydać znacznie taniej i bardzo szybko, bo w ciągu jednego miesiąca. Książka jest w sprzedaży jako ebook. Szkoda, że wcześniej Was nie poznałem.

Moja książka

Dziękuję i pozdrawiam
Warszawa, 7 grudnia 2013

Szymon Bachir

Piotr Wołoszyk

Jestem debiutantem i dziękuję wydawnictwu Psychoskok, że zainteresowało się moja książką. Nie mam doświadczenia z innymi wydawnictwami, dlatego trudno mi cokolwiek pisać o innych wydawnictwach. Jednak mogę napisać z pełną odpowiedzialnością, że wydawnictwo Psychoskok tworzy bardzo dobry kontakt z autorami. Szybko i wyczerpująco odpowie na każde pytania. Służy pomocą, tak jak było to w moim przypadku, gdy chodziło o okładkę. Być może jest to standard i tak działają wszystkie wydawnictwa, ale tego nie wiem, bo jak napisałem na początku to moja pierwsza książka.

Moja książka

Piotr Wołoszyk

Amadeusz Putzlacher

Współpraca z wydawnictwem Psychoskok układa się bardzo dobrze. Termin wydania książki został dotrzymany. Miałem też możliwość wpłacenia pieniędzy w dwóch ratach, a już po pierwszej ruszyły prace nad korektą i wyglądem okładki. Ponadto ebook został wystawiony do sprzedaży jeszcze na miesiąc przed wersją papierową. Książka ukazała się w różnych internerowych księgarniach, a zapisane w umowie 10 artykułów na temat utworu zostało nawet przekroczone. Z minusów myślę, że powinienem wspomnieć treść niektórych artykułów, które zawierają dobre streszczenie, ale czasem użyty fragment książki jest wyrwany z kontekstu lub urwany w złym, moim zdaniem, momencie. Na każde zapytanie odpowiedź otrzymywałem najpóźniej po dwudziestu czterech godzinach. Wydawnictwo nie załatwi wszystkiego za autora, ale bardzo dużo tak. Jest dobrym partnerem biznesowym.

Moja książka

Amadeusz Putzlacher

Paweł Skrobanek

Po napisaniu pierwszej książki przygodowej, szukałem możliwości jej wydania. W pierwszym wydawnictwie wybranym na podstawie czytanych przeze mnie książek z tematyki fantasy i SF, w którym zamierzałem to zrobić (nie będę wymieniał jego nazwy), poinformowano mnie, że chwilowo nie są przyjmowane utwory i żebym zgłosił się za rok. W innym - według mnie, proponowane umowy nie były zbyt korzystne dla autorów.

Dopiero po pewnych poszukiwaniach, sprawdzaniu opinii w Internecie, żona odnalazła Wydawnictwo Psychoskok. Muszę przyznać, iż nigdzie indziej nie spotkałem wariantu finansowania 50/50, który mnie zainteresował, choć początkowo podchodziłem do tego z pewną rezerwą. Po kontakcie telefonicznym, w którym uzyskałem podstawowe informacje, przesłałem książkę do przejrzenia. Nie mam doświadczenia z innymi wydawnictwami, więc trudno mi odnieść się do procesu wydawniczego gdzie indziej, ale tutaj wszystko przebiegało bardzo sprawnie od akceptacji zaproponowanych przeze mnie uzupełnień w umowie, poprzez rzetelną korektę językowo – edytorską uwzględniającą moje uwagi, po projektowanie okładki i samo już wydanie. Muszę przyznać, iż zaskoczeniem było dla mnie również to, iż na moje e-maile odpowiedzi przychodziły bardzo szybko, co w Polsce nie jest niestety jeszcze standardem.

Bardzo serdecznie dziękuję za profesjonalizm i okazaną pomoc przy wydaniu mojego pierwszego utworu.

Moja książka

Paweł Skrobanek

Lech Gardocki

Polecam współpracę z Wydawnictwem Psychoskok z którym "działam" od stycznia 2013 roku i cenię ich za pełny profesjonalizm.

Moja książka

Lech Gardocki

Anna Mianowska-Krolik

Po wydaniu w Psychoskoku mojej pierwszej debiutanckiej książki " Myśli banalne i niebanalne" stwierdzam, że Wydawnictwo Psychoskok:
- ma konkurencyjne ceny,
- krótki termin wydawniczy,
- jest solidne i terminowe,
- cierpliwie uwzględnia wszystkie uwagi,
- ma rozbudowaną dystrybucję i reklamę.
Prawdopodobnie lepszego Wydawnictwa Państwo nie znajdziecie.
Szczególnie polecam debiutantom.

Moja książka

Anna Mianowska-Krolik

Witold Oleszkiewicz

Jestem Wam bardzo wdzięczny za wydanie moich "Fraszek igraszek", czego dowód dałem pisząc Wam laurkę. Moje fraszki nadal powstają, a gdy uzbiera się ich podobna do poprzedniej ilość, z radością zostanę znów Waszym klientem do wydania części drugiej. Pozdrawiam serdecznie.

Moja książka

Witold Oleszkiewicz

Ann Justine Reveur

Jestem wdzięczna Wydawnictwu za wydanie mojego e-booka "Dotrę do Ciebie". Współpraca z Państwem to sama przyjemnosć. Pełen profesjonalizm, kontakt z autorem i pozytywne nastawienie do każdego! Polecam i dziękuję :))

Moja książka

Ann Justine Reveur

Karol Machnowski

Profesjonalne i życzliwe podejście do współpracy pod każdym względem. Opiniuję pozytywnie we wszystkich ocennych wymiarach, jakie tylko można przypisać wydawnictwu. Wszystko odbywało się pomyślnie i w miłej atmosferze na każdym z etapów współpracy. Korekta rzetelna, a jednocześnie nienarzucająca własnego pryzmatu, która coś proponuje, ale nie narzuca. Pozostaje tylko polecić Psychoskok, więc polecam. Kiedy czytam sobie inne zamieszczone opinie, muszę stwierdzić, że wszystkie pozytywne oceny, mają pokrycie w rzeczywistości i mogę się tylko powtórzyć, ale warto.

Karol Machnowski

Jadwiga Wojtczak-Jarosz

Książka, w formie papierowej, ukazała się półtora roku temu. Teraz chciałam ją wydać w formie elektronicznej. Dla jasności, aby wiadomo było jaką skalą porównania dysponowałam dodam, że miałam spore doświadczenie w kontaktach z wydawnictwami naukowymi i popularnonaukowymi z dziedziny medycyny w Polsce i zagranicą, jednak niewielkie w dziedzinie beletrystyki, jeśli do niej zaliczyć reportaże. W dziedzinie wydawnictw e-booków nie miałam najmniejszego doświadczenia. Nie tylko zresztą w tym obszarze czułam się „nowa”; do Polski wróciłam po ponad 30 latach mieszkania poza krajem i na każdym kroku potykałam się o przeszkody wynikające z własnego nierozumienia sytuacji lub słownictwa. Przejrzałam na internecie istniejące w Polsce możliwości wydawnicze. Morze oficyn wydawniczych! Ale wiedziałam, czego szukam: wydawnictwa, z którym będzie można się w łatwy, przejrzysty i konkretny sposób porozumieć; tak, aby jasne było, czego mogę oczekiwać i do czego sama jestem zobowiązana. Znając swoje możliwości chciałam mieć jasno określoną procedurę wydawniczą nie obciążającą mnie sprawami technicznymi (jestem tu kompletnym laikiem), a jednocześnie na tyle sprawną, aby cały końcowy trud powstawania książki spoczywał na wydawnictwie (z całym szacunkiem dla prac wydawniczych). I jeszcze, aby czas trwania tejże procedury był możliwie krótki i z góry ustalony. I nawet to nie wszystko: chciałam znaleźć takie wydawnictwo, które na tyle zainteresuje treść mojej książki, że będzie gotowe służyć radą i pomocą podczas wprowadzania kilku konkretnych zmian. Chodziło między innymi o zwiększenie liczby zdjęć oraz zmianę okładki, co stanowiło istotne obciążenie dla grafików (dziękuję, wyszło wyśmienicie!).

Dość szybki wybór i tylko jeden telefon - konkretne odpowiedzi i równie konkretne pytania w rozmowie z szefem Wydawnictwa (dziękuję!) – okazał się trafiony. Niebawem miałam się o tym przekonać. Nieoczekiwane wprowadzanie przeze mnie drobnych zmian w treści książki podczas korekty, niewątpliwie zakłócało procedurę wydawniczą, było jednak każdorazowo przyjmowane bez komentarzy - z uprzejmością, cierpliwością i życzliwością, za co jestem wdzięczna. Cała współpraca odbywała się za pośrednictwem internetu, wszelkie poprawki wprowadzano szybko, dokładnie, zgodnie z moimi wskazówkami, zaś odpowiedzi na moje pytania, czy prośby otrzymywałam niemal natychmiast. Wszyscy wiemy, że nie jest to, niestety, regułą. Przyznam, że czasami zastanawiałam się nawet nad tempem pracy: jak to możliwe, aby odpowiedź z dobrze wprowadzonymi wszystkimi poprawkami przychodziła jeszcze tego samego dnia. Ta łatwość komunikowania się, rozumienia się „w pół zdania” bez zbędnego powtarzania, okazała się niezwykle cenną, zachęcającą i ośmielającą stroną współpracy. Nie było obawy, że nie zostanie się zrozumianym, że może źle wytłumaczyłam, o co chodziło, albo nieprawidłowo zadałam pytanie. Podczas trwania procedury wydawniczej, zwłaszcza gdy jest się w pewnym sensie „nowym”, odczuwa się różne niepokoje, dlatego serdeczna życzliwość ze strony osoby prowadzącej ma swoją wagę (na tym miejscu specjalne podziękowanie Pani Joannie Karolewskiej).

Miłym i słusznym zwyczajem Wydawnictwa jest wprowadzenie „zapowiedzi” książki na portalach internetowych w formie krótkiej prezentacji. Potem odbywa się szeroka, dobrze zaplanowana promocja książki w różnych kanałach internetowej dystrybucji. Może słusznym byłoby zastanowić się, czy nie warto byłoby co jakiś czas publikować choćby listę wydawniczych nowości w którymś z literackich periodyków papierowych, jako że w niektórych środowiskach elektroniczna wersja książki nie cieszy się jeszcze popularnością, zaś w szkolnictwie, zwłaszcza podstawowym (wg. mojej wiedzy) użyteczność e-booków jest zupełnie niedoceniana.

Wydawnictwo „Psychoskok” to niewątpliwie profesjonalna oficyna wydawnicza o ogromnych możliwościach, konkurencyjnych ofertach cenowych, zatrudniająca wysoce kwalifikowany personel – sprawny, szybki, komunikatywny, życzliwy, cierpliwy, a przy tym terminowy. Wszystkie te zalety są niezwykle cenne. Dziękując za współpracę życzę Wydawnictwu nadal i zawsze tak wysokiego poziomu profesjonalności.

Jadwiga Wojtczak-Jarosz

Krystyna Wróblewska

Nazywam się Krystyna Wróblewska. Napisałam bajeczki o tytule "Bajeczki do poduszeczki babci Krysi". Jestem bardzo zadowolona z wydawnictwa Psychoskok. Wydawnictwo to bardzo dba o swoich autorów poprzez reklamę książki elektronicznej ebook. Ja cieszę się bardzo, widząc reklamę mojej bajeczki na kilku portalach. Wiem, że może nie od razu bajeczka będzie się sprzedawać w dużych ilościach, lecz poprzez reklamę jaką prowadzi właśnie wydawnictwo Psychoskok jest szansa, że autorzy zaczną więcej się interesować tym wydawnictwem, które to ma naprawdę dobrych autorów książek elektronicznych jak i w wydaniu papierowym dla dzieci i dorosłych. Życzę wydawnictwu powodzenia w ich działalności i samych sukcesów zawodowych oraz pochwał od autorów i czytelników.

Krystyna Wróblewska

Witold Oleszkiewicz (kolejna opinia)

LAURKA
Z  Psychoskokiem  miła  i  owocna
Jest  współpraca  -  bez  dwóch  zdań
By  zadowolony  był  twórca
Dokładają  wszelkich  starań
Moje książki

Witold Oleszkiewicz (kolejna opinia)

Daniel Hurlak

Jako debiutant chcę polecić wszystkim piszącym, zarówno tym początkującym, jak i bardziej zaawansowanym wydawnictwo Psychoskok. Mogę jedynie potwierdzić poprzednie pozytywne komentarze oraz dodać, iż jest to idealne rozwiązanie dla każdej osoby, która pragnie opublikować książkę w wersji ebook, jak uczyniłem to ja. Gorąco polecam.

Daniel Hurlak

Justyna Ewelina Depta

Współpraca z Wydawnictwem Psychoskok od samego początku wywołała we mnie szereg pozytywnych odczuć. Profesjonalna obsługa i indywidualne podejście do mojej twórczości literackiej w połączeniu z szybkim kontaktem w sprawach wymagających konsultacji - zaowocowały wydaniem mojej bajki, pt.: "Senne wskazówki" w krótkim czasie. Ponadto ciepłe słowa i sugestie dotyczące niektórych spraw związanych z okładką i treścią pozwoliły mi na szybsze i według mnie trafne decyzje w tych szczegółach, w których nie mogłam się zdecydować. Wydawnictwo stara się promować wydane przez siebie utwory na wszelkie możliwe sposoby, co zdążyłam zauważyć już po krótkim czasie od premiery mojej bajki. Zdecydowanie polecam wszystkim autorom i mam nadzieję, że będziemy dalej współpracować :). Serdecznie pozdrawiam całą redakcję.

Justyna Ewelina Depta

Wydaj z nami książkę, ebooka lub audiobooka !

Zobacz w czym jesteśmy lepsi od konkurencji. Porównaj oferty. U nas, Drogi Autorze, dostaniesz więcej!

Pobierz info

Oferta dla Autorów już wydanych książek !!

Autorze / Autorko. Jeśli wydałeś(łaś) już swoją książkę w formie papierowej, proponujemy Ci także formę elektroniczną (ebook).

Pobierz info

Nasza księgarnia

Słoneczne kino Pedra Almodóvara

Pierwsza w Polsce monografia twórczości jednego z najbardziej popularnych i najczęściej nagradzanych reżyserów europejskich. Jakie jest kino Almodóvara? – pyta autorka. Z jednej strony wulgarne, przejaskrawione, kiczowate i ekshibicjonistyczne,... (więcej)

Odbudowa Głównego Miasta w Gdańsku w latach 1945-1960

Książka ukazuje złożony proces odbudowy gdańskiego Głównego Miasta po drugiej wojnie światowej, uwikłany w ówczesne realia polityczne, ideowe i kulturalne. Autor przekonuje, że odbudowane po wojnie zabytkowe centrum Gdańska to miasto równocześnie... (więcej)

Miód i wosk

Zbiór trzech opowiadań rozgrywających się w trakcie wojny w bliżej nieokreślonym mieście nad zatoką. Dramatyczne wydarzenia każą wszystkim bohaterom stoczyć wewnętrzną walkę postaw, zweryfikować światopogląd bądź też skonfrontować własne racje z... (więcej)

Elegijna świadomość romantyków

Jak poradzić sobie z niemożliwą do przepracowania stratą? Jak zamieszkać w teraźniejszości? Jak poczuć się u siebie wśród ruin i grobów? Te trzy pytania (o podmiot, doświadczenie czasu oraz przestrzeń) okazały się kluczowe w romantycznym myśleniu o... (więcej)

Realiści, realizm, realność

Na książkę składają się artykuły, których referatowe wersje wygłoszone zostały w grudniu 2012 roku podczas konferencji pt. Realiści, realizm, realność. W stulecie śmierci Bolesława Prusa, zorganizowanej przez Zakład Literatury i Kultury Drugiej Połowy... (więcej)

Nasza historia. Opowieść o wolnej Polsce.

Łóżko polowe, z którego sprzedaje się mięso, i kolejki do pierwszego McDonalda. Wymęczony premier Mazowiecki i prezydent Wałęsa straszący siekierką. Kult Małysza i sukces Możdżera. Pierwsze piwo w puszce, pierwsza komórka i pierwsza reklama podpasek... (więcej)

Kino wiecznie młode

Ks. Andrzej Luter wybrał kilkanaście filmów z czasów PRL-u, istotnych dla niego z aksjologicznego punktu widzenia. Filmów niekoniecznie najwybitniejszych, ale subiektywnie najważniejszych. Dzięki temu sentymentalnemu powrotowi otrzymujemy opowieść... (więcej)

Zabójcza sprawiedliwość

Najlepsza space opera ostatnich lat, zdobywczyni wszystkich najważniejszych nagród literackich z dziedziny fantastyki. W odległej przyszłości znaczną częścią zamieszkanego kosmosu rządzi Imperium Radch, gdzie władzę absolutną sprawuje Anaander... (więcej)

Wściekły

"Wściekły" to wciągająca, zaskakująco dojrzała (biorąc pod uwagę bardzo młody wiek autorki) opowieść o śmierci, bolesnym dojrzewaniu i samotności - ale nie tylko. Jest to także historia nieszczęśliwej miłości, konfliktu pomiędzy artystą i światem,... (więcej)

10 ostatnio wydanych książek papierowych

Piszą mnie wiersze

„Piszą mnie wiersze” Danuty Pasieki to poezja. Wiersze traktują o Bogu i ludzkich zaniedbaniach, o godnym, godziwym życiu, o rodzinie, miejscach w przestrzeni, w których dostrzegamy siebie, nazywamy nasze uczynki po imieniu, o wyborach,... (więcej)

ZOO

„ZOO” Tadeusza Grubeckiego to bajeczka wierszowana, która zabiera dzieci w przepiękną podróż do świata zoologicznego. Maluchy mają okazję poznać zwierzęta, które nie występują w naszym klimacie, a są to między innymi: papugi, nosorożce, żyrafy,... (więcej)

Zagubiona dusza

„Zagubiona dusza” Pauliny Lipińskiej to powieść z kategorii fantastyka. Ada i Igor to nastolatkowie spędzający ze sobą każdą wolną chwilę. Okres wakacyjny sprzyja wspólnym spacerom i wyprawom rowerowym. Są ze sobą bardzo zżyci, lecz żadne z nich... (więcej)

Uciec od siebie czyli Oni i Dżej cz.2

„Uciec od siebie czyli Oni i Dżej” cz.2 Jolanty Nasiłowskiej jest opowieścią o szukaniu miłości przez osobę, która do niej nie dorosła. Na domiar złego, szuka jej wśród ludzi równie niedojrzałych, co ona. Emma Dżej Blum, główna bohaterka powieści... (więcej)

Podróż na Operiona

„Podróż na Operiona” Anety Skarżyński to książka nader oryginalna, przezabawna, będąca do tego unikatowym przewodnikiem po świecie muzyki poważnej, po świecie opery. Adresowana jest nie tylko do melomanów, czy młodzieży szkolnej, ale do wszystkich... (więcej)

Odprowadzam ciszę

„Odprowadzam ciszę” Alicji Masłowskiej-Burnos to druga część "Trylogii ciszy", powieści obyczajowo - psychologicznej, w tle z subtelną nutą erotyzmu. Majka Karewicz, bohaterka znana z pierwszej części "Nie wchodź w moją ciszę", próbuje uwolnić się... (więcej)

Zespół Downa… trudniejsze życie, piękniejszy świat

Maja Chmiel, matka chłopca dotkniętego zespołem Downa, w swej książce snuje opowieść, jak już sugeruje to sam tytuł, o życiu i jego zawirowaniach związanych z pojawieniem się na świecie jej syna, który urodził się z zespołem Downa.... (więcej)

Sięgając marzeń

„Sięgając marzeń” to debiutancka powieść Mai Chmiel. Napisana z pewną dozą humoru, aczkolwiek poruszająca ważne aspekty życia. Pełna błyskotliwych dialogów, nieoczekiwanych zwrotów akcji i do końca trzymająca czytelnika w napięciu.... (więcej)

Amfetamina

„Amfetamina” Stefani Jagielnickiej to thriller psychologiczny. Dla Izy, pięknej diwy operowej, na pozór nic i nikt się nie liczy, poza karierą. Rezygnuje z małżeństwa i posiadania dziecka, łamie serca uwielbiających ją mężczyzn. W istocie natura... (więcej)

Okruchy Życia

„Okruchy Życia” autorstwa Stefana Jakscha to powieść obyczajowa. Śledzimy w niej życie Piotra Wrońskiego od dzieciństwa przez czasy szkoły średniej i studiów, aż do dorosłego życia. Czytelnik uczestniczy w sukcesach i porażkach bohatera, jest... (więcej)

10 ostatnio wydaych książek elektronicznych

Sekret Życia

„Sekret Życia” Zerrafina to poradnik rozwoju osobistego. Zmęczenie dobrobytem, mordercze tempo życia i konsekwencje polityki „multi-kulti” zaczynają zmieniać potrzeby człowieka. Co konkretnie i stopniowym efektem domina przyczyni się do zmiany... (więcej)

CHWILE. Część pierwsza. Kurza pamięć

„CHWILE. Część pierwsza. Kurza pamięć” Wiesława Trawy to pełna ciepła opowieść o czasach, których już nie ma i modelu rodziny, który we współczesnych czasach chyba też przechodzi do historii... To opowieść o rodzinie, gdzie więzy krwi są bardzo... (więcej)

Dwie twarze

„Dwie twarze” to subtelny romans erotyczny autorstwa Mirandy Inskiej. Główna bohaterka jest przeciętną, spragnioną miłości kobietą, która nie odnajduje spełnienia w małżeństwie. Zdaje się, że namiętność podobnież jak wielkie uczucie, które... (więcej)

Bestialski zabójca

Trzymający w napięciu od pierwszych stron kryminał społeczny, którego akcja toczy się we współczesnym Wrocławiu. W innych okolicznościach mieszkańcy miasta przygotowywaliby się do świętowania sylwestrowej nocy, ale tym razem będzie inaczej,... (więcej)

Spotkania z…

Sławomir Zygmunt, jestem muzykiem i dziennikarzem. Napisał około 1,5 tysiąca artykułów, recenzji i reportaży. Przeprowadził też wiele wywiadów z niezwykle interesującymi ludźmi: aktorami, reżyserami, kompozytorami, muzykami, malarzami.Oto kilka... (więcej)

Złodziejka głosu

„Złodziejka głosu” Kaliny Kowalskiej to nowy tomik poezji autorki - wybór wierszy z lat 2010 -2016. Wnikliwy, poetycko - filozoficzny namysł nad złożonością ludzkich przeżyć i doświadczeń. Subtelna i oryginalna - utrzymana w tonie liryki... (więcej)

13-go w Piątek

„13-go w Piątek” autorstwa Ananirwana to opowieść oparta na faktach. To zbiór dowodów na to, że Niebo istnieje. Główna bohaterka ulega wypadkowi samochodowemu i … umiera. Znajduje się w dziwnym miejscu. Tam spotyka mężczyznę, który nie chce jej... (więcej)

Niemożliwe załatwiam od ręki. Podręczny Poradnik Rozwiązywania Problemów

„Niemożliwe załatwiam od ręki. Podręczny Poradnik Rozwiązywania Problemów” Williama Gruffa to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chciałby nauczyć się rozwiązywać własne problemy w prosty i szybki sposób, bez względu na wiek, pochodzenie czy zawód.... (więcej)

Świat motyla

„Świat motyla” Hanny Jackowskiej to zbiór wierszy, które są próba ujęcia uczuć, emocji i spostrzeżeń. W prosty sposób ukazują takie uczucia jak miłość, ból rozstania, odrzucenia, zmaganie się z bagażem doświadczeń a także próbę odnalezienia... (więcej)

Podwójna świadomość

„Podwójna świadomość” to powieść, która  łączy w sobie  elementy fantastyki naukowej z realnym życiem. Bohaterem jest starszy człowiek, który dostaje zawału serca i trafia do szpitala. W trakcie reanimacji doświadcza niezwykłych doznań.... (więcej)

10 ostatnio wydanych w serii

Wypracowania - Bolesław Leśmian wybór wierszy

Wypracowania - Bolesław Leśmian wybór wierszy Opisy wypracowań:„Łąka” analiza i interpretacja wiersza. . Poniższe wypracowanie stanowi gotową analizę i interpretację wiersza Bolesława Leśmiana „Łąka”. Poeta ukazał zagrożenia jakie mogą wyniknąć... (więcej)

Wypracowania - Stanisław Wyspiański „Wesele”

Wypracowania - Stanisław Wyspiański „Wesele” Opisy wypracowań:Symbolika i znaczenie „Wesela”. Tekst dokładnie analizuje dramat Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”. Pozycja ta porusza tematykę społeczno- narodową. Autor postawił w niej trzy... (więcej)

Wypracowania - Sławomir Mrożek „Tango”

Wypracowania - Sławomir Mrożek „Tango” Opisy wypracowań:Geneza, czas i miejsce utworu. Tekst zawiera najważniejsze informacje na temat okoliczności powstania utworu. Czasu i miejsca zaprezentowanej w nim akcji. Wypracowanie zawiera 162... (więcej)

Wypracowania - Julian Ursyn Niemcewicz „Powrót posła”

Wypracowania - Julian Ursyn Niemcewicz „Powrót posła”Opisy wypracowań:Biografia J. U. Niemcewicza. Tekst zawiera notkę biograficzna dotycząca życia i twórczości Juliana Ursyna Niemcewicza. Podano wszystkie najważniejsze fakty związane z osoba i... (więcej)

Wypracowania - Wacław Potocki. Utwory wybrane

Wypracowania - Wacław Potocki. Utwory wybrane Opisy wypracowań:„Nierządem Polska stoi” - analiza wiersza. Poniższe wypracowanie stanowi gotową analizę i interpretację wiersza Wacława Potockiego „Nierządem Polska stoi”. Autor dobrze znał ustrój... (więcej)

Wypracowania – Obraz inteligencji

Wypracowania – Obraz inteligencji. Na przykładzie wybranych utworów literackich.  Opisy wypracowań:Inteligencja w „Wesele” Wyspiańskiego. Wypracowanie analizuje i omawia dramat Stanisława Wyspiańskiego „Wesele” ukazując zawarty w nim obraz... (więcej)

Wypracowania - Motywy patriotyczne

Wypracowania - Motywy patriotyczne. Na podstawie wybranych utworów literackich Opisy wypracowań:Patriotyzm w utworach Kochanowskiego. Poniższe wypracowanie prezentuje utwory o tematyce patriotycznej autorstwa Jana Kochanowskiego. Poeta... (więcej)

Wypracowania - J.R.R. Tolkien „Władca pierścieni - część II”

Wypracowania - J.R.R. Tolkien „Władca pierścieni - część II” Opisy wypracowań:Charakterystyka Gimliego.  Wypracowanie z języka polskiego stanowi charakterystykę krasnoluda Gimliego, który jest jednym z bohaterów trylogii Tolkiena,... (więcej)

Wypracowania - J. R. R. Tolkien „Władca pierścieni”

Wypracowania - J. R. R. Tolkien „Władca pierścieni” Opisy wypracowań:Charakterystyka Faramira.  Poniższe wypracowanie jest charakterystyką Faramira, jednego z bohaterów trylogii J. R. R. Tolkiena „Władca pierścieni”. Faramir jest drugim... (więcej)

Wypracowania - Motyw wsi

Wypracowania - Motyw wsi. Na przykładzie wybranych utworów literackich. Opisy wypracowań:Motyw wsi w literaturze epok.  Poniższe wypracowanie zawiera realizację literackiego motywu wsi. Podane przykłady w szczegółowy sposób ukazują... (więcej)